اطلاعات تماس

تسمه

تسمه تاوربلبرینگ 100درصد قیمت مناسب

تسمه

تسمه یک حلقه از ماده‌ای انعطاف‌پذیر است ، که برای انتقال انرژی بین دو یا چند شفت مورداستفاده قرار می‌گیرد. کار تسمه‌ها این است که به‌دور پولی یا قرقره‌ها حلقه بزنند و نیروی ایجاد شده در قرقره اول را به دومی منتقل کنند. این روش به‌منظور انتقال نیرو بین دو مکان کمی دور از هم استفاده می‌شود.

زیرا نسبت به روش‌های پیچیده‌تر مانند استفاده از چرخ‌دنده هزینه کمتری دارد.

یکی پرکاربردترین نوع ، تسمه نقاله است ،که برای حمل بار بین دو نقطه به کار می‌رود. برای آشنایی بیشتر، در ادامه بررسی دقیق‌تری از این حلقه پرکاربرد خواهیم داشت.

 

تسمه چیست؟

تسمه‌ها به‌عنوان قطعاتی بسیار کاربردی و حیاتی در ماشین‌آلات، دستگاه‌های صنعتی و کارخانه‌ها شناخته می‌شوند. این محصولات کاربردی به دلیل قابلیت بسیار بالا برای انعطاف و تغییر شکل در ابعاد و اندازه‌های مختلف طراحی و ساخته می‌شوند. باتوجه‌به محل نصب و نوع مصرف، انواع مختلفی با استفاده از جنس‌های متنوعی تولید می‌شوند

ویژگی‌های واحدی که beltرا منحصربه‌فرد می‌کنند، شامل دقت بالا، استحکام و قابلیت انعطاف‌پذیری می‌باشند. این محصول عمدتاً از ورق‌هایی ساخته می‌شوند که دارای ضخامت کمی هستند و در مقاطع یکسان و مشخصی برش می‌خورند. این برش به نحوی انجام می‌شود که عرض  نسبت به ضخامت آن اختلاف زیادی داشته باشد.

همچنین، این قطعه صنعتی در انواع متفاوت و از مواد مختلفی جمله پلاستیک، نخ، آلومینیوم و سایر مواد ساخته می‌شوند.

اهمیت استفاده از تسمه ها

با توجه به تعداد زیاد کارگاه‌ها و کارخانه‌ها در صنایع مختلف، نیاز به مدل های صنعتی در ابعاد و اندازه‌های متنوع و با قدرت‌های مختلف پیش از پیش احساس می شود. belt بر اساس مشخصات خاص خود، محل نصب و میزان کاربرد در ابعاد مختلف ساخته می‌شوند.

قطر این محصول تولیدی همواره از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر قطر مناسبی نداشته باشد، در هنگام چرخش ممکن است از مسیر خارج شده و باعث غیرفعال شدن و خرابی دستگاه‌ها شود.

موارددیگر در مورد تسمه

علاوه بر مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، در صنایع لیفتینگ نیز از اسلینگ‌های برزنتی برای حمل بار و قطعات استفاده می‌شود. این نوارهای برزنتی از جنس پارچه پلاستیکی ساخته شده و یکی از انواع  صنعتی محسوب می‌شوند.

به طور کلی، نوع های  صنعتی به عنوان یکی از ابزارهای اساسی در سامانه‌های انتقال قدرت یا تنظیم حرکت اجزای ماشین‌های الکتریکی (تسمه تایمینگ) بسیار حیاتی و کاربردی هستند.

همچنین در بسیاری از کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی برای انتقال اجسام و قطعات از تسمه‌های صنعتی بهره می‌ برند. ضمناً، ناگفته نماند که تسمه‌های نوار نقاله از الیاف پلاستیکی تشکیل شده و به صورت برزنت و در هم تنیده ساخته می‌شوند، نه از جنس پلاستیک.

عوامل مؤثر بر طول عمر تسمه

با توجه به تعداد  مورد استفاده در یک مجموعه، طول عمر تسمه‌ها ممکن است کاهش یابد. اصلی‌ترین دلیل این موضوع، سایش و فرسایشی است که بین تسمه ها ایجاد می‌شود.

در صورتی که تعداد belt زیاد باشد، اگر یکی ازآنها دچار خرابی شود، سیستم به کار خود ادامه داده و از کار نمی‌افتد. افزایش تعداد تسمه‌ها همچنین می‌تواند به بهبود عملکرد و طول عمر سیستم کمک کند.

با توجه به ابعاد، اندازه و جنس ، هر کدام برای میزان کشش و اصطکاک معینی طراحی شده‌اند. انتخاب تسمه مناسب می‌تواند میزان خرابی  را به حداقل رساند.

عوامل دیگردرعمر تسمه

این قطعه درون پولی چرخش می‌کنند و پولی موجب چرخش آسان‌تر و منظم در سیستم می‌شود. استفاده از پولی‌های مناسب و همسان با ضخامت و ارتفاع تسمه اهمیت دارد.

در طول مسیر اتصالات سیستم باید مرتب بررسی و روغن‌کاری شوند تا به راحتی چرخش کنند و فشار کاهش یابد. از ریختن روغن روی تسمه‌ها در هنگام تمیزکاری و روغن‌کاری باید پرهیز کرد.

 

در هنگام بسته‌بندی و حمل‌ونقل باید مراقبت‌های لازم را رعایت کرد. تسمه‌ها ممکن است در معرض حرارت و تابش نور مستقیم آفتاب قرار گیرند که موجب کاهش مقاومت و کارایی آنها شود.

گاهی اوقات در هنگام ذخیره‌سازی ، عدم رعایت اصول می‌تواند منجر به تغییر حالت و از دست دادن انعطاف‌پذیری  شود.

مهم ترین مزایای تسمه صنعتی

تسمه‌های صنعتی از مزایای متعددی برخوردارند که آنها را به یک ابزار اساسی در صنایع مختلف تبدیل کرده است. این محصول عدم وابستگی محوری به شافت‌های هم تراز را فراهم می‌کنند و در برابر رطوبت و بار اضافی مقاومت دارند. همچنین به عنوان عایقی مناسب علیه صدا و لرزش عمل می‌کنند و ارتعاشات بارهای ضربه‌ای را کاهش می‌دهند.

قابلیت تنظیم سرعت و انتخاب سرعت مناسب برای انجام کارهای متنوع نیز از ویژگی‌های آنهاست. علاوه بر این، نیازی به روغن کاری ندارند و باعث افزایش کارایی و راندمان سیستم می‌شوند. مقاومت بالا و قیمت اقتصادی، مدل صنعتی را به یک انتخاب بسیار مطلوب برای انواع صنایع تبدیل کرده است.

قیمت و خرید تسمه با کیفیت

قیمت تسمه چقدر است؟ چگونه می توانیم نوع صنعتی را با قیمت و کیفیت مناسبی خریداری کنیم؟ همان‌طور که اشاره کردیم، belt به عنوان یکی از قطعاتی بسیار کاربردی و حیاتی در ماشین‌آلات، دستگاه‌های صنعتی و کارخانه‌ها شناخته می‌شود.

امروزه شرکت های مختلفی در زمینه عرضه این محصول فعالیت می کنند که متاسفانه محصول با کیفیتی را وارد بازار نکرده و شاهد پاره شدن  در دستگاه های صنعتی مختلف هستیم.

برای داشتن خریدی مطمعئن، پیشنهاد ما به شما خرید از مجموعه صنعتی تاور بلبرینگ است. این مجموعه یکی از قدیمی ترین عرضه کنندگان قطعات صنعتی است که از تجربه چندین ساله در این زمینه برخوردارد است. با این خرید از این مجموعه، می توانید محصولات در کیفیتی مناسب و قیمتی کاملا اقتصادی خریداری کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی بر آن شد تا بررسی دقیقی از belt و کاربردهای آن داشته باشیم. همان‌طور که مطالعه کردید، belt یک حلقه از ماده‌ای انعطاف‌پذیر است که برای انتقال انرژی بین دو یا چند شفت مورد استفاده قرار می‌گیرد. کار اصلی  این است که به‌ دور پولی یا قرقره‌ها حلقه بزنند و نیروی ایجاد شده در قرقره اول را به دومی منتقل کنند.

این محصول در انواع متفاوت و از مواد مختلفی جمله پلاستیک، نخ، آلومینیوم و سایر مواد ساخته می‌شود. در این مقاله همچنین به بررسی عوامل مؤثر بر طول عمر این محصول نیز پرداخته و مهم‌ترین مزایای این محصول پرکاربرد را نیز بیان کردیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید