اطلاعات تماس

بلبرینگ خطی

بلبرینگ خطی با قیمت 100درصد ارزان

بلبرینگ خطی

بلبرینگ خطی، به عنوان نوعی یاتاقان، در سیستم‌های حرکتی که در مسیرهای مستقیم یا منحنی حرکت میکند استفاده شده و به منظور کاهش اصطکاک نیز مورد استفاده قرار گرفته می‌شود. علاوه بر این، وظیفه باربری دستگاه را نیز بر عهده دارد.

بلبرینگ‌های خطی عمدتاً در صنایع خودروسازی و شرکت‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این اجزاء در موتورهای موتورسیکلت، خودروها، و ماشین‌آلات با سرعت‌های بالا و در مکان‌هایی که محدودیت‌های ابعادی وجود دارد، به کار می‌روند.

همچنین، در دستگاه‌های سی ان سی (CNC)، برش‌های لیزر و پلاسما، دستگاه‌های بدنسازی، و دستگاه‌های چاپ سه‌بعدی نیز از این نوع بلبرینگ ها استفاده می‌شود.

نمونه‌هایی از کاربردهای بلبرینگ های خطی شامل پرینتر‌های سه بعدی، دستگاه‌های CNC، دستگاه‌های بسته‌بندی و غیره می‌شوند.در ادامه بررسی دقیق تری از این محصول خواهیم داشت.

بلبرینگ خطی چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، بلبرینگ خطی یا به عبارت دیگر بال بوشینگ، نوعی یاتاقان است که بر خلاف آنچه معمولاً در مورد بلبرینگ‌ها فهمیده می‌شود (که برای حرکت‌های چرخشی به کار می‌روند)، وظیفه تسهیل حرکت خطی دقیق و با اصطکاک کم در طول یک محور را بر عهده دارند. همانند سایر بلبرینگ‌ها، در بلبرینگ های خطی نیز ساچمه‌ها مسئول کاهش اصطکاک و تحمل بار هستند.

یکی از دلایل محبوبیت و کاربرد گسترده بلبرینگ‌های خطی، دقت بسیار بالا و کمیابی اصطکاک در عملکرد آنهاست. به همین دلیل، این نوع بلبرینگ‌ها معمولاً در دستگاه‌هایی با دقت بالا مانند دستگاه‌های CNC به کار می‌روند.

برای اینکه این نوع بلبرینگ بتواند حرکتی دقیق، پیوسته و بدون خطا انجام دهد، نیاز به یک میله با دقت ساخت بسیار بالا و سطح صاف مناسب دارد. به عبارت دیگر، از شفت‌های هارد و هارد کروم بهره می‌برند. این نوع شفت‌ها به دلیل سختی بالا و سطح بسیار صاف، بهترین انتخاب برای ساخت یک محور راهنمای حرکت خطی به وسیله بلبرینگ خطی محسوب می‌شوند.

انواع بلبرینگ خطی

از زمانی که بلبرینگ‌های خطی وارد صنعت شدند، تا به امروز مدل‌های متنوعی از آنها تولید و به بازار عرضه شده است. هر یک از این مدل‌ها برای کاربردهای خاصی طراحی شده‌اند تا به کاربران در انجام کارهای خود کمک کنند و تجربه‌ی بهتری ارائه دهند. ازجمله اصلی ترین انواع بلبرینگ های خطی عبارتند از:

بلبرینگ های خطی ساده

این نوع از بلبرینگ‌های خطی، ساده‌ترین نماینده‌ی خانواده بلبرینگ‌های خطی اند و شکل استوانه‌ای دارند. این بلبرینگ‌ها به عنوان سری LM در بازار موجودند. برای استفاده از بلبرینگ‌های خطی سری LM، نیاز به یک براکت یا نگهدارنده‌ی ویژه دارید تا بتوانید آنها را نصب کنید. نام‌گذاری این نوع بلبرینگ‌ها به شکل LM…UU و یا LM…LUU است، که قسمت میانی نمایانگر قطر داخلی بلبرینگ است .

حرف L نمایانگر طول آن می‌باشد. به عنوان مثال، بلبرینگ LM8LUU، بلبرینگی با قطر داخلی 8 میلیمتر و طولی بلند است.

بلبرینگ های خطی شیاردار

یک نوع دیگر از بلبرینگ‌های خطی، بلبرینگ های خطی شیار دار است. این بلبرینگ‌ها دارای شیارهایی در طول بلبرینگ هستند که برای قرارگیری بلبرینگ بر روی شفت‌های پایه‌دار طراحی شده‌اند. برای نصب این نوع بلبرینگ‌ها معمولاً از بلوک‌های آلومینیمی استفاده می‌شود تا بلبرینگ را به‌طور محکم بگیرند.

بلبرینگ‌های خطی شیار دار با مدل LM…UUOP شناخته می‌شوند، که قسمت میانی نمایانگر قطر داخلی است و حرف OP نشان‌دهنده وجود شیارها در بلبرینگ است.

بلبرینگ های خطی فلنج دار

یک نوع دیگر از بلبرینگ‌های خطی، بلبرینگ های خطی فلنج دار است که نصب و مهار بلبرینگ را بسیار آسان‌تر می‌سازند. وجود فلنج با سوراخ‌های استاندارد، این امکان را فراهم می‌کند تا با استفاده از چند پیچ، بلبرینگ خطی را به مکان مورد نظر متصل کنید. بلبرینگ‌های خطی فلنج دار از نظر نوع فلنج متنوع هستند و پرکاربردترین آنها شامل سری LMF با فلنج دایره‌ای، سری LMK با فلنج مربعی و سری LMH است.

بلبرینگ های خطی بلوکی

بلبرینگ‌های خطی بلوکی، با مدل SC شناخته می‌شوند و نوعی دیگر از بلبرینگ‌های خطی هستند که از ترکیب یک بلبرینگ خطی سری LM با یک بلوک آلومینیومی است. این مدل، مشکلات نصب بلبرینگ‌های سری LM را برطرف می‌کند و با وجود سوراخ‌هایی که در چهار طرف بلوک آلومینیومی وجود دارند، امکان نصب آنها بر روی سطوح مختلف را فراهم می‌کند.

در بلبرینگ‌های خطی بلوکی، بال بوشینگ اصلی درون بلوک آلومینیومی قرار دارد و توسط دو خار فنری که در دو طرف آن وجود دارد، محصور می‌شود.

بلبرینگ های خطی بلوکی شیار دار

آخرین نوع بلبرینگ‌های خطی که مورد بررسی قرار می‌گیرد، بلبرینگ بلوکی شیار دار است که از ترکیب بلبرینگ های خطی شیار دار و یک بلوک آلومینیومی مخصوص ساخته شده است. بلبرینگ مورد استفاده در این مدل از سری LM…UUOP است. این نوع بلبرینگ‌های خطی به دلیل وجود شیارها، برای نصب بر روی شفت‌های پایه‌دار مناسب هستند. بلبرینگ‌های خطی بلوکی شیار دار تحت عنوان سری SBR در بازار موجود هستند.

یکی از ویژگی‌های مهم این مدل، وجود سوراخ‌های رزوه شده در چهار طرف بلوک است که برای اتصال بلبرینگ به سطح مورد نظر در نظر گرفته شده است.

قیمت و خرید بلبرینگ خطی

فروشگاه‌های آنلاینی که در توزیع قطعات صنعتی فعالیت می‌کنند، انواع مختلف بلبرینگ‌های خطی را در محصولات خود دارند. قیمت این نوع بلبرینگ ها نیز به ویژگی‌هایی مانند مدل، طول و قطر داخلی و…، بستگی دارد. شما می‌توانید با بررسی دقیق محصولات مورد نظر و قیمت‌ آنها، این قطعات را به راحتی سفارش دهید.

اما برای داشتن سفارشی امن و مطمئن، پیشنهاد ما به شما مجموعه صنعتی تاور بلبرینگ است که انواع بلبرینگ‌های خطی را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت‌ها به فروش می‌رساند.

شما می‌توانید با مشاورین این مجموعه تماس گرفته و تمامی اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را از آنها دریافت کنید. مشاوران تاور بلبرینگ در انتخاب محصول بهتر شما را راهنمایی می‌کنند تا شما بتوانید بهترین محصولی را که برای استفاده در دستگاه‌های مدنظرتان مناسب است و همچنین از نظر قیمت به صرفه باشد، خریداری نمایید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی بر آن شد تا بررسی کاملی از بلبرینگ خطی داشته باشیم. همان‌طور که مطالعه کردید، این نوع بلبرینگ به‌عنوان نوعی از یاتاقان در سیستم‌های حرکتی که در مسیرهای مستقیم یا منحنی حرکت می‌کنند، استفاده شده و به‌منظور کاهش اصطکاک نیز مورداستفاده قرار گرفته می‌شود.

ناگفته نماند که بلبرینگ‌های خطی وظیفه باربری دستگاه را نیز برعهده دارند و عمدتاً در صنایع خودروسازی، شرکت‌های صنعتی و …، مورداستفاده قرار گرفته می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید