اطلاعات تماس

بلبرینگ کف گرد

خرید بلبرینگ کف گرد 10درصد زیر قیمت

بلبرینگ کف گرد

 

بلبرینگ کف گرد یک دیگر از بلبرینگ‌های صنعتی است که توانایی تحمل بار محوری بسیار زیادی دارد. این نوع بلبرینگ در دو مدل یک ردیفه و دو ردیفه تولید و به بازار عرضه می‌شود. بلبرینگ‌های یک ردیفه و دو ردیفه در سرعت‌های مختلفی کاربرد دارند و هر مدلی را نمی‌توان در هر سرعتی به کار گرفت.

بلبرینگ‌های کف گرد علاوه بر توانایی تحمل فشار محوری بالا، دارای ظرافت بسیار زیادی نیز در هنگام کار می‌باشند و دقت آنها حین کارکردن بسیار بالا است. در ادامه این مقاله به بررسی کامل بلبرینگ‌های کف گرد خواهیم پرداخت.

بلبرینگ کف گرد چیست؟

برای تعریف بلبرینگ‌های کف گرد دیگر از اصلاحات رینگ داخلی و یا رینگ خارجی استفاده نمی‌شود و این واژه‌ها جای خود را به واشر یاتاقان، واشر شفت و… داده اند. این قطعه از کنار هم قرار گرفتن واشر شفت، واشر یاتاقان، ساچمه و قفسه تشکیل شده است.

در این نوع بلبرینگ، ساچمه‌ها درون قفسه قرار می‌گیرند و قفسه به همراه ساچمه‌ها بین واشر شفت با واشر یاتاقان جایگذاری می‌شود. در هنگام استفاده از بلبرینگ‌ها به این نکته توجه داشته باشید که بلبرینگ‌های کف گرد یک طرفه به هیچ عنوان توانایی تحمل بارهای شعاعی را ندارد و سریع آسیب می‌بیند.

در نتیجه سعی کنید از این مدل بلبرینگ و دیگر بلبرینگ‌ها موجود به صورت تخصصی استفاده کنید تا در هزینه و… صرفه‌جویی کنید.

ویژگی های مکانیکی بلبرینگ کف گرد

همان‌طور که اشاره کردیم، بلبرینگ‌های کف گرد بصورت تک جهته و دو جهته تولید می‌شوند و مهمترین توصیف مکانیکی آنها قابلیت قرار گیری تحت بار محوری و نه شعاعی است. واشرهای بکار گرفته شده در ساختمان بلبرینگ کف گرد بسته به نوع کاربری، دارای شکل‌های مختلفی با زوایای قرارگیری مختلف می‌باشند.

واشرهای هوزینگ کروی و واشرهای شفتی از انواع این واشرها محسوب می‌شوند.

اجزای تشکیل‌دهنده بلبرینگ‌های کف گرد قابلیت جداسازی دارند که برای بررسی کارکرد و سلامت قطعات و اجزا و تعمیرات و حفظ و نگهداری آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی دیگر از ویژگی‌های بلبرینگ‌های کف گرد، مخصوصاً بلبرینگ‌های کف گرد با واشرهوزینگ کروی، قابلیت قرارگیری در بارگذاری اولیه نامتقارن است.

آشنایی با بلبرینگ‌های کف گرد تک ردیفه

بلبرینگ‌های کف گرد یک ردیفه برای تحمل بارهای محوری یک جهته بسیار مناسب هستند. این محصول در موقعیت‌دهی به شفت عملکرد بسیار خوبی دارد ولی به هیچ عنوان نباید تحت تأثیر نیروی شعاعی قرار بگیرد. بلبرینگ‌های کف گرد یک طرفه از واشر، تعدادی ساچمه، واشر محفظه و یک واشر با شیار ساخته شده اند

این بلبرینگ‌ها در سه مدل مسطح، قوسی و تخت، تولید و به بازار عرضه می‌شوند که مشتریان می‌توانند بسته به نیاز خود هرکدام از مدل‌های گفته شده را خریداری نمایند. آخرین نکته در زمینه این محصولات قابلیت نصب آسان آن‌ها می‌باشد که یک ویژگی بسیار کارآمد محسوب می‌شود.

 بلبرینگ‌های کف گرد دو ردیفه

بلبرینگ‌های کف گرد دو ردیفه این توانایی را دارند که بارهای محوری را از دو طرف تحمل کنند. اما این مدل نیز مانند مدل تک ردیفه قابلیت تحمل بار شعاعی را ندارد و به سرعت آسیب می‌بیند. بلبرینگ‌های دو ردیفه از دو قفسه، دو ردیف ساچمه، دو واشر محافظ و دو شیار ساچمه تشکیل شده اند.

این بلبرینگ‌ها نیز مانند بلبرینگ های‌ کف ‌گرد تک ردیفه قابلیت نصب آسان را دارند و به دو صورت مسطح و قوسی، تولید و به بازار عرضه می‌شوند. جنس قفسه این بلبرینگ‌ها از فولاد یا برنج ماشین کاری شده می‌باشد که مقاومت بسیار بالایی دارند.

بلبرینگ کف گرد از چه موادی ساخته می شود؟

مواد به کار برده شده در ساخت این نوع بلبرینگ ترکیبی از فولاد با مقاومت بسیار بالا در برابر نیروهای محوری و ضریب صیقل بالا می‌باشد. این بلبرینگ‌ها از گریس‌هایی با دوام فوق‌العاده زیاد استفاده می‌کنند. ساختار آن‌ها شامل یک سطح موج دار و یک سطح بدنه است و اجزای غلتک آن‌ها با پوشش مجهز شده‌اند. این طراحی اجازه می‌دهد که اجزای غلتک به طور موثر در حین انتقال جریان در آن‌ها عمل کنند. برای تعادل زاویه‌ای صفحات موج دار محوری، صفحه‌هایی با ساختار کروی واشری صاف در این بلبرینگ‌ها استفاده می‌شود. این بلبرینگ‌ها نیز برای تحمل بارهای محوری در اسپیندل‌ها با سرعت گردش بالا استفاده می‌شوند.

طول عمر بلبرینگ کف گرد چقدر است؟

بلبرینگ‌های کف گرد دارای قابلیت تعلیق نیروی محوری هستند و این ویژگی به آن‌ها طول عمر و دوام بیشتری نسبت به بلبرینگ‌های شعاعی می‌بخشد. تعلیق نیرو به طور یکنواخت بر روی تمامی ساچمه‌ها اعمال می‌شود و این امر تأثیر مهمی بر بارگذاری آن‌ها داشته و طول عمر ساچمه‌ها را افزایش می‌دهد.

بلبرینگ‌های کف گرد باید به گونه‌ای طراحی و ساخته شوند که دارای یک گریس باکیفیت و دارای یک پوسته روغن بین ساچمه‌ها و رینگ‌ها باشند. این اقدام به دستگاه این امکان را می‌دهد که بدون هیچ گونه ضربه‌زدایی با کارکرد با بازدهی بالا و بدون صدا تا زمان بسیار طولانی عمل کند. توجه به نوع ساچمه مورد استفاده در بلبرینگ کف گرد نیز بسیار مهم است و بر طول عمر و دوام آن تأثیر می‌گذارد.

نحوه نصب بلبرینگ‌های کف گرد چگونه است؟

همان‌طور که اشاره کردیم، بلبرینگ‌های کف گرد به دلیل توانایی تفکیک‌پذیری اجزای آن، امکان متصل کردن و جدا کردن آنها وجود دارد. با این حال، این مسئله دلیل بر این نیست که هر فردی بتواند بلبرینگ را از دستگاه خارج کرده یا در آن نصب نماید.

با توجه به وجود روش‌های مختلف برای نصب بلبرینگ، بهتر است این کار را به کارشناسان متخصص در زمینه نصب بلبرینگ اختصاص داده و از کمک افراد ماهر در این حوزه بهره ببرید.

قیمت و خرید بلبرینگ کف گرد

قیمت بلبرینگ کف گرد به‌طورکلی به جنس، طراحی رینگ‌ها و ساچمه‌های آن بستگی دارد. هرچه جنس و طراحی آن باکیفیت‌تر و خاص‌تر باشد، قیمت نیز افزایش می‌یابد. برای یافتن قیمت‌های متنوع بلبرینگ‌های کف گرد، می‌توانید از فروشگاهی‌های آنلاین استفاده کرده و قیمت این محصول را مقایسه و سپس بلبرینگ مدنظر را خریداری کنید. برای این منظور، پیشنهاد ما به شما مجموعه صنعتی تاور بلبرینگ است.

این فروشگاه یکی از معتبرترین منابع آنلاین برای خرید بلبرینگ‌های باکیفیت و مقاوم است که می‌توانید با استفاده از آن، محصولات مدنظرتان را در قیمت‌هایی کاملاً اقتصادی خریداری کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی بر آن شد تا بررسی کاملی از بلبرینگ کف گرد داشته باشیم. همان‌طور که مطالعه کردید، این نوع بلبرینگ یکی دیگر از انواع بلبرینگ‌های صنعتی است که توانایی تحمل بارمحوری بسیاری را دارد. این قطعه در دو مدل تک ردیفه و دو ردیفه تولید و به بازار عرضه می‌شود که علاوه بر توانایی تحمل فشار محوری بالا، از ظرافت بسیار زیادی نیز در هنگام کار برخوردار است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید