اطلاعات تماس

بلبرینگ باکیفیت 

مشخصات بلبرینگ باکیفیت 100 درصد بالا

بلبرینگ باکیفیت

بلبرینگ باکیفیت، یکی از گزینه هایی است که در صنایع تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. تجهیزات کوچک و بزرگ با داشتن قطعه دوار و چرخان، نیاز بسیار مبرمی به بلبرینگ دارند.

اما با توجه به تنوع بالای این محصول، بهتر است شناخت بالایی از بهترین کیفیت آن به دست آید. در این مطلب با راهکارهایی اصولی، می‌ توانید بلبرینگ باکیفیت را شناسایی کرده و خرید لازم را انجام دهید.

بلبرینگ باکیفیت 

کاربرد بلبرینگ در صنعت

بلبرینگ با آسان تر کردن چرخش قطعات متحرک در هر دستگاه و تجهیزاتی، باعث عملکرد مطلوب آن محصول می‌ شود. از این رو این محصول در انواع مختلف برای تولید کوچکترین دستگاه برقی یا غیر برقی تا بزرگترین محصول نظیر خودرو و کشتی، مورد استفاده قرار می گیرد.

بلبرینگ باکیفیت، براساس نوع کارایی که دارد، برای استفاده در تولید محصولات بزرگ و اساسی به کار می رود. با توجه به عملکرد بسیار عالی بلبرینگ های باکیفیت، احتمال خرابی و نیاز به تعمیر این محصولات کاهش پیدا می‌ کند.

بنابراین این محصول را می‌ توان براساس نوع کیفیت، قیمت و حتی نوع مدل و کاربرد، برای تولید انواع دستگاه و تجهیزات بزرگ و کوچک، انتخاب و استفاده کرد.

بهترین نوع بلبرینگ

بلبرینگ های باکیفیت دارای متریال بسیار مقاومی هستند که در برابر انواع بار فشاری، مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان می‌ دهند. با توجه به اینکه این محصول در دو نوع شعاعی و محوری تولید می‌ شود، هر دو آن ها در صنایع مختلف کاربردی می‌ باشند و مورد استفاده قرار می گيرند.

برخی از مدل های این محصول، فشار باری بیشتری را تحمل می‌ کنند و می‌ توانند برای انواع صنایع بزرگ و سنگین مانند خودروسازی و کشتی سازی استفاده شوند. اما برخی دیگر به علت ساختار داخلی، فشار کمتری را تحمل می‌ کنند و برای دستگاه های کوچک مناسب هستند.

بلبرینگ باکیفیت و درجه‌ یک از نظر برند تولیدی، نوع متریال تولیدی، ضخامت، تعداد ساچمه، نوع حلقه داخلی و خارجی، ساختار داخلی و خارجی و همچنین تکنولوژی مورد استفاده در تولید آن، مورد شناسایی و استفاده قرار می گیرد.

بهترین برندهای بلبرینگ باکیفیت

یکی از موارد مهمی که در خرید بلبرینگ باکیفیت، نیاز به دقت و توجه دارد، نوع برند تولیدی این محصول است. برندهای این محصولات در چهار دسته آمریکایی، اروپایی، ژاپنی و چینی می‌ باشند که هر یک با تکنولوژی خاصی به تولید رسیده اند و کیفیت منحصر به فردی دارند.

برندهایی نظیر NACHI، KOYO، FAG و… جزو برندهای مطرح این محصولات می‌ باشند. هر یک از این برندها، انواع بلبرینگ را تولید و روانه بازار جهانی کرده اند. اما هر برندی، نمی تواند همه مدل های این محصول را با بالاترین کیفیت تولید کند.

بنابراین خریداران باید با درنظر داشتن یک نوع بلبرینگ برای استفاده، تست کیفیت را برای برندهای مختلف آن انجام دهند. تست کیفیت که شامل بررسی نوع متریال، طراحی ساختاری و… می‌ شود، می‌ تواند میزان کیفیت و مقاومت محصول را مشخص کند.

نکات مهم در خرید بلبرینگ باکیفیت

در خرید بلبرینگ باکیفیت، بیشتر کارخانجات و صنایع بزرگ می کوشند محصول عرضه شده بهترین برند جهانی را تهیه کنند. این کار باعث افزایش کیفیت تولیدات آن ها نیز می‌ شود. چون با بالا بودن کیفیت بلبرینگ، احتمال خرابی آن بسیار پایین خواهد آمد.

موارد زیر در هنگام خرید بلبرینگ باکیفیت در هر نوع برندی، باید مورد توجه قرار بگیرند:

  • با توجه به نوع نیاز خود، بهتر است بلبرینگ ها مناسبی را انتخاب کنید. انتخاب بلبرینگ مقاوم برای استفاده در دستگاه کوچک، نیاز نیست و هزینه اضافی را در بردارد. از این رو با توجه به نوع نیاز و استفاده، بهتر است بلبرینگ مناسب را استفاده نمایید.
  • باید زاویه چرخشی و حرکتی بلبرینگ را در هنگام خرید مورد توجه قرار دهید. چرا که زاویه حرکتی قطعات یک دستگاه، به صورت خطی یا با زاویه 180 تا 360 درجه می‌ باشد. از این رو انتخاب نوع مناسبی از بلبرینگ با زاویه حرکتی مشخص، اهمیت زیادی دارد.
  • حتما از جنس بدنه بلبرینگ و تعداد ساچمه های آن اطلاع کسب کنید. اگر بلبرینگ یا رولبرینگ را برای دستگاه های مهم و سنگین با کارکرد طولانی مدت استفاده می کنید، حتما بلبرینگی را انتخاب کنید که میزان مقاومت فشاری آن بالا باشد.
  • به برند محصولات توجه نمایید. در بازار جهانی، کیفیت بلبرینگ های برندهای اروپایی بسیار عالی است. اما بلبرینگ های چینی کیفیت بسیار پایینی نسبت به دیگر برندها دارند.
  • قیمت بلبرینگ باکیفیت، نباید زیاد مورد توجه قرار بگیرد. چون بسیاری از بلبرینگ های باکیفیت می‌ توانند برای کار شما مناسب باشند و همچنین با قیمت کمتری عرضه شوند. لذا قیمت کمتر با بیشتر برای تست کیفیت این محصول، مورد توجه قرار نمی گیرد.
  • حتما در هنگام خرید، اعتبار مرکز فروش را در نظر بگیرید. انتخاب مرکز فروش معتبر باعث می‌ شود که دیگر نگرانی در رابطه با اصالت محصول نداشته باشید. فروشگاه معتبر، اصالت کالا را به مشتری تضمین می‌ دهد.
  • در خرید آنلاین انواع بلبرینگ، بررسی نمایید که فروشگاه اینترنتی دارای مجوز فروش آنلاین باشد. در این صورت می‌ توانید بلبرینگ باکیفیت و اورجینال را تهیه نمایید.

نحوه تشخیص بلبرینگ درجه‌ یک

بلبرینگ های درجه‌ یک، در درجه اول دارای متریال باکیفیت می‌ باشند. در تولید بهترین های این محصول از فولاد یا فلز با گرانروی مناسب استفاده می کنند که تحمل فشارهای شعاعی و محوری را با بالاترین میزان داشته باشد.

بلبرینگ های باکیفیت و اصل، دارای بارکد یا هولوگرام می‌ باشند. بارکد موردنظر روی بسته بندی یا خود محصول درج می‌ شود. با بررسی بارکد یا کد موردنظر در روی سایت اصلی برند محصول، می‌ توانید اصالت آن را تشخیص دهید.

قیمت بلبرینگ باکیفیت

با توجه به اینکه در تولید بلبرینگ باکیفیت، از تکنولوژی مدرن و متریال درجه‌ یک استفاده می‌ شود، هزینه تولید آن افزایش قابل توجهی دارد. هزینه تولید تاثیر بسیار مستقیمی در قیمت فروش محصول دارد.

بلبرینگ های باکیفیت، دارای قیمت بالاتری هستند. اما برخی از بلبرینگ های موجود در بازار داخلی به علت هزینه بالای واردات، قیمت گزافی دارند که ارتباطی به کیفیت محصول ندارد. بنابراین بهتر است برای خرید بلبرینگ باکیفیت، ابتدا کیفیت ساخت آن درنظر گرفته شود و سپس قیمت مورد بررسی قرار بگیرد.

سخن نهایی

بلبرینگ باکیفیت با برندهای خارجی اروپایی و آمریکایی، در انواع مختلفی به تولید رسیده اند که با قیمت بالا به فروش می رسند. این محصولات از نظر کیفیت ساخت و عملکرد مورد سنجش قرار گرفته اند و دارای رتبه بالایی می‌ باشند. برای خرید این محصولات می‌ توانید فروشگاه معتبر تاور بلبرینگ را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید